Nazwa forum

Opis forum


#1 2014-10-07 20:49:01

Robert.Robakowski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-21
Posty: 4
Punktów :   

Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Witam wszystkich.
Chciałem poinformować wszystkich rodziców naszych pierwszoklasistów, że w poniedziałek tj. 06.10.2014 odbyło się spotkanie szkolnej rady rodziców (uczniów klas pierwszych). Na spotkaniu po burzliwych dyskusjach ustalono, że składka na poczet ślubowania wynosi 30 zł od dziecka, która winna być wpłacona najpóźniej do dnia 17,.10.2014r . Z powyższej składki będzie zakupione:
- Biret (czapka na pasowanie),
- Tarcza,
- Dyplom.
Koszt w/w rzeczy wynosił będzie 10 zł na dziecko.
W zamian rogu obfitości ze słodyczami, który najmniej kosztowałby 40 zł. (po rozeznaniu przez innych rodziców) zaproponowano i jednomyślnie przyjęto zakup przyborów szkolnych m.in. strugaczka, gumka, plastelina, okładka, ołówek, oraz coś symbolicznie słodkiego typu KNOPERS. To wszystko będzie zapakowane w folie ozdobną wstążeczką. Przewidywalny kosz na  dziecka około 15 zł. Przygotowane upominki będą takie same dla wszystkich dzieci.
Składka obejmuje także zakup kwiatów dla Dyrekcji. Jeśli z powyższej składki 30 zł zostanie jakaś kwota zostanie ona zwrócona w równych częściach na konta składkowe klasy.
Pasowanie odbędzie się 29.10.2014r.
Na spotkaniu poruszono kwestię, że nikt nie zakazuje zakupu rogu obfitości, każdy rodzic jeśli ma życzenie obdarować swoje dziecko to ma dowolność w tym temacie, jednakże żeby uniknąć sytuacji niezręcznych wobec dzieci proponuję słodki upominek wręczyć  po uroczystości szkolnej.
Co Państwo o tej propozycji sądzicie........
Jednocześnie nauczycielki na zebraniu poinformowały, że będzie zamówiony fotograf. Zdjęcia będą odpłatne dodatkowo, po wcześniejszym zamówieniu(jest to decyzja indywidualna rodziców).
Na zebraniu ustalono także, że każda klasa po części oficjalnej ma dowolny wybór w ustaleniu poczęstunku dla dzieci w swoich klasach: czy to będzie kawałek ciasta z soczkiem, czy pączek z soczkiem czy cokolwiek innego powinniśmy ustalić wspólnie. 
Zwracam się z prośbą o wypowiedź abyśmy wspólnie coś zadecydowali.
Pozdrawiam
Robert.

Offline

 

#2 2014-10-08 11:28:39

Joanna

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-09
Posty: 26
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Witam,


ja mam pytanie odnosnie godziny, czy juz wiadomo, o ktorej bedzie? i czy my rodzice rowniez idziemy na to pasowanie?

Sprawa prezentów czy tez upominkow, moim zdaniem jest swietnie rozwiazana,


co do kwestii poczestunku, ja ze swojej strony zobowiazuje sie do przygotowania czegos slodkiego i biore to na siebie, pozostaje tylko kwestia zakupu talerzykow tekturowych i ewentualnie soczkow.


pzdr

Offline

 

#3 2014-10-08 21:25:37

 SzymekD

Użytkownik

Skąd: DG
Zarejestrowany: 2014-09-14
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Witam również,

jak najbardziej popieram, aby dodatkowe prezenty wręczać dzieciom po uroczystości - aby nikomu niepotrzebnie nie było np. przykro.
Szymonek dostał już swój róg obfitości zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego - dla "osłodzenia" nowej sytuacji:-)

Upominki takie same dla wszystkich - jak najbardziej dobry pomysł - jest szansa że nie przyćmią uroczystości pasowania - no i jw.

Czy zamówiony fotograf oznacza, że będzie jedynym uprawnionym do robienia zdjęć w trakcie uroczystości i jak pytała już Pani Joanna - czy rodzice mają wstęp na pasowanie?

Jeśli chodzi o poczęstunek - jeśli Pani Joanna ma czas i chęci coś przygotować to ja nie mam oczywiście nic przeciwko;-) ale w przypadku braku czasu pączek z soczkiem też byłby OK.

pozdrawiam

Offline

 

#4 2014-10-09 10:48:10

Joanna

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-09
Posty: 26
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

ja zrobie na pewno, wiec to juz uznajmy za ustalone ))

Offline

 

#5 2014-10-10 08:27:24

AnnaWach

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

super pomysł z upominkiem zamiast rogu obfitości.

mogę wspomóc p. Joasię i chętnie przygotuje babeczki czekoladowe

Offline

 

#6 2014-10-26 16:19:45

ilonam

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Super kobitki dziękuję za pomoc W takim bądź razie ja z pieniędzy klasowych zakupię soki i kubeczki, talerzyki. Myślę, że ciasto i babeczki wystarczą

Ostatnio edytowany przez ilonam (2014-10-26 16:20:13)

Offline

 

#7 2014-10-27 11:46:22

KRusinek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-26
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Dziękuję Paniom i Panom za poświęcony czas.

Offline

 

#8 2014-10-27 19:07:51

Joanna

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-09
Posty: 26
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Nie przesadzajmy naprawde ))

Offline

 

#9 2014-11-02 10:52:03

 SzymekD

Użytkownik

Skąd: DG
Zarejestrowany: 2014-09-14
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ślubowanie-Pasowanie na ucznia

Witam,

serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości pasowania - ten dzień był dla naszych dzieci rzeczywiście Ważny!

Szkoda jedynie, że umowa dotycząca rogów obfitości i jednolitych upominków nie została dotrzymana - ale widać tak już musi być...

pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwiezdneszczury.pun.pl www.mted.pun.pl www.dianne-forum.pun.pl www.prof-mat-fiz.pun.pl www.kajaktrzcianka.pun.pl